Česká asociace zdravého opalování
váš zdroj zodpovědného opalování

ESA

Prevence rakoviny pomocí mírné UV expozice

19.06.2012  |  Česká asociace zdravého opalování

Nizozemí (Veldhoven) 23. září 2009 (SRF) – Pravidelné mírné expozice UV záření přispívají k ochraně před rakovinou prsu, rakovinou prostaty, rakovinou tlustého střeva, rakovinou konečníku, stejně jako před Non-Hodgkin-Lymfomem (jedna z forem rakoviny lymfatických uzlin/žláz).

K tomuto zjištění dospěl tým nizozemských vědců vedený Han van der Rheem ze skupiny hágských lékařských klinik „Hagaziekenhuis“ a Rotterdamské univerzity. Tato studie byla právě publikována v odborném časopise „European Journal of Cancer Prevention“  (Evropský časopis pro prevenci rakoviny).

Van der Rhee a jeho kolegové ve svém článku poukazují mimo jiné na to, že veřejné vnímání účinků opalování zaostává za současným stavem vědy. Tato práce opět znovu ukazuje, že opalování má pozitivní vliv na lidské zdraví. Potencionální rizika spojená s nadměrnou expozicí

UV záření jsou široké veřejnosti dobře známa.

„Na druhou stranu zdravotně prospěšné aspekty mírného opalování na slunci nebo v soláriích se ve veřejně dostupných informacích objevují příliš málo“, vysvětluje Ad Brand ze Sunlight Research Forum (SRF).

Nizozemský výzkumný tým pro tuto studii systematicky revidoval a hodnotil aktuálně dostupná vědecká zjištění, která se věnují vzájemnému vztahu mezi opalováním a rakovinou vnitřních orgánů.

The Sunlight Research Forum (SRF) je nezisková organizace se sídlem v Nizozemí. Jejím cílem je zpřístupňovat široké veřejnosti nové vědecké a lékařské znalosti o efektech UV záření na lidi.

Všimněte si prosím:

Kompletní články: „van der Rhee, Han; Coeberg, Jan Willem; de Vries, Esther: Sluneční záření, Vitamin D a ochrana před rakovinou: systematické recenze epidemiologických studií v: evropském žurnálu pro prevenci rakoviny jsou ke stažení na internetových stránkách SRF: www.sunlightresearchforum.eu

 
 
© 2022 Česká asociace zdravého opalování,
All rights reserved

Design & SEO: Neofema s.r.o.
Redakční systém: KOMPLETWEB.cz